kolmapäev, 26. jaanuar 2011

kokandusminutid

tegin eile õhtul kaneelirulle. ma tegelikult väga ei tea, mis ma tegin - tainas minu meelest väga nagu ei kerkinud (Madis, tarkpea, küsis, kas ma ikka pärmi panin) ja rullida oli raske ja pärast plaadil ei järelkerkinud ka, samas kui ahjus paisusid hiiglasuurteks. aga kõigest sellest hoolimata tulid rullid imehead ja ei jäänud saiased käkid, nagu mul viimati juhtus. teist korda elus tegemise kohta pole ju paha! tundub, et ma olen enese teadmata kokandusgeenius!


retsept ka:

50g toasooja pärmi
5dl käesooja piima
14-15dl jahu
100g toasooja võid
1dl suhkrut
1tl soola

täidis:

kaneeli
suhkrut
pähklitükke
rosinaid

pärmi lahustasin vähese suhkruga ja lisasin toa- mitte käesoojale piimale. lisasin soola, suhkru ja poole jahust. segasin. juurde toasooja või tükid ja ülejäänud jahu. esialgu segasin lusikaga, pärast käega. tegin taignapalli ja panin rätiku alla kerkima.

u tunni pärast tõstsin taigna jahusele lauale ja sõtkusin veel veidi. siis tegin taigna pooleks, rullisin laiali ja panin peale suhkru, kaneeli, rosinad ja pähklid. rullisin kokku ja lõikasin viilakad, mis läksid plaadi peale veel natukeseks kerkima. teise taignapoolega sama. siis 225 kraadisesse ahju ja valmis ongi!

Kommentaare ei ole: